Охтирка місто Герой!

Президент України Володимир Зеленський в Охтирці на Сумщині, вручив місту почесну відзнаку міста-героя, міста-захисника, міста-переможця.

Тут народжується супротив – це про Охтирку, де наші Сили оборони з допомогою місцевого населення не дали російським окупантам захопити стратегічне для них місто.

Охтирка тримала оборону З 24 лютого 2022 року під авіаударами, роботою артилерії та РСЗВ росіян. Вони обстрілювали житлові квартали та інфраструктуру Охтирки протягом 30 днів.

Охтирка місто Герой
Охтирка місто Герой

Місто мало для ворога стратегічне значення, бо його захоплення відкривало б їм шлях на Полтаву та Миргород, а також на південь у бік Харкова і на Київ через Гадяч.

І саме сміливість воїнів та стійкість населення увійшли в історію оборонних операцій російсько-української війни. Бої за Охтирку стали фундаментом до подальшої деокупації Сумської області та Півночі.

“Я завжди згадую ту весну, пам‘ятаю, наскільки важкими, але важливими були бої за Охтирку та пишаюся нашими людьми, які витримали справжній жах війни”, – Президент України Володимир Зеленський.

Слава Україні та місту-героїв Охтирці.