Ілон Маск таємно відключив роботу Starlink 

Ілон Маск таємно відключив роботу Starlink

Видання CNN розповідає, що у 2022 році американський мільярдер Ілон Маск таємно відключив роботу “Starlink” біля берегів окупованого Криму.

Це сталося для того, щоб зірвати атаку України підводними дронами по російському військово-морському флоту.

Мерські дрони, начинені вибухівкою, вже наблизилися до російського флоту, але раптово втратили зв’язок і нешкідливо викинулися на берег.

“Рішення Маска, внаслідок якого українські чиновники почали благати його знову включити супутники, було викликане гострим страхом, що Росія відповість на напад України на Крим ядерною зброєю, страх, викликаний розмовами Маска з високопоставленими російськими чиновниками”, – розповідають журналісти CNN.

Також розповідається, що Маск мимоволі став впливовим суб’єктом по Україні, якого американські чиновники не могли ігнорувати.

Після цього інциденту із бізнесменом говорили представники Білого дому, які озвучили своє занепокоєння.

«Як я опинився у цій війні? Starlink не був призначений для участі у війнах. Це було зроблено для того, щоб люди могли дивитись Netflix, розслаблятися, підключатися до Інтернету в школі та робити добрі мирні справи, а не завдавати ударів дронами», – заявив Маск.

Ілон Маск таємно відключив роботу Starlink 

Знову відновити інтернет-зв’язок Маска навіть просив український віцепрем’єр Михайло Федоров.

“Я просто хочу, щоб ви – людина, яка змінює світ за допомогою технологій – знали це”, – написав міністр американцю.

Маск відповів, що його вразив дизайн підводних дронів, але він не стане знову включати зв’язок, бо Україна «зараз заходить надто далеко і може зазнати стратегічної поразки».