Головне в соцмережах: Назарбаєв запропонував альтернативу Мінську і кличе Путіна і Зеленського в Казахстан

Головне в соцмережах: Назарбаєв запропонував альтернативу Мінську і кличе Путіна і Зеленського в Казахстан

 

Перший президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв у вівторок, 12 листопада, на п’ятому засіданні політичного форуму «Астана Клуб» виступив з ініціативою організувати зустріч російського президента Володимира Путіна і глави України Володимира Зеленського на території Казахстану

Користувачі соцмереж помітили, що мирна ініціатива самого досвідченого і шанованого політика пострадянського простору прозвучала на тлі все більш туманних перспектив нормандського саміту, терміни якого поки так і не визначені.

Тим часом, за даними Reuters, президент України Володимир Зеленський вже дав згоду на організацію подібної зустрічі, а про реакцію Путіна на пропозицію першого президента Казахстану розповів його прес-секретар Дмитро Пєсков .

 

Назарбаєв запропонував альтернативу Мінську
Назарбаєв запропонував альтернативу Мінську і кличе Путіна і Зеленського в Казахстан

 

«Безумовно, Путін сам говорив, що він ніколи не відмовляється від подібних зустрічей, і від цієї зустрічі теж, але вважає, що зустріч заради зустрічі принесе мало користі, вона повинна бути добре підготовлена, – пояснив Пєсков. – У зв’язку з цим в даний час ми все концентруємося на підготовці до процесів “нормандського формату”. Для цього, звичайно, повинні бути виконані всі зобов’язання, які сторони взяли на себе в Мінську», – сказав Пєсков.

Також він повідомив, що Путін завжди був прихильником «реанімації відносин» Києва і Москви і їх «повернення в нормальне русло».

Користувачі соцмереж в цілому позитивно оцінили прагнення Нурсултана Назарбаєва зіграти більш значущу роль в миротворчому процесі, тим більше що такий досвід у Казахстану вже є. Нагадаємо, що складні узгодження по сирійському врегулюванню проходили саме в Астані (нині Нурсултан).

Однак і сумнівів в успіху цієї ініціативи теж вистачає.